Rittet som blei avvikla 3 juli 2010 hadde 197 påmeldte, av desse starta 187. Det er ny rekord sidan 1996, då 188 fullførde (i toppåret 1989 fullførde 267).

Vinnar blei også i år Kenneth Solheim, VOC, på 06:05, deretter fylgde Bjarte Vethe, CK Victoria/Team Merida. 12 mann kom inn samtidig.

Desse har vore med alle gongene, og sykla altså for 30. gong:

Rolf Andreassen, Willy G. Arnesen, Vigleik Gutubø, Eivind Nordjore, Harald Sel, Sigmund Skar, Tom Kenneth Tveten, Udmund Viflot.
Harry Skogli og Nils T. Våer frå arrangøren har også teke turen frå Odda, i forkant av rittet.
Olav Lutro velta på sykkel og skadde seg rett før rittet, og vil difor få høve til å gjennomføre seinare i haust, når beinet er friskt att.

Dermed er det fortsatt 11 med i den eksklusive gjengen som har sykla alle ritta sidan 1981.

Påmeldt;Kj;Kl;Klubb
Sel, Harald;M;60-64;Bryne CK
Gjærum, Tor Paulsen;M;60-64;ingen
Verpe Dyrrdal, Harald;M;30-39;Skarphedin
Leganger, Erlend;M;45-49;-
Tveten, Tom K.;M;55-59;GSK
Haaheim, Morten;M;45-49;Stegaberg il
Sjøberg, Gunnar;M;50-54;VOC
ARNESEN, WILLY GARMANN;M;55-59;Yara porsgrunn
Røyrvik, Knut;M;60-64;Stord SK
Sandåker, Torjus;M;50-54;Morgedal IL
Nordjore, Eivind;M;60-64;.
Grov, Asbjørn;M;60-64;
Eriksen, Kai;M;60-64;Halden CK
Reinhardtsen, Kenneth;M;55-59;Vennesla og Omegn Cykleklubb
Skar, Sigmund;M;45-49;Kragerø
Nilsen, Gunnar;M;60-64;Søgne Sykkel
Birkelund, Jostein;M;45-49;Asker CK
Bjørneklett, Arvid;M;60-64;.
Bjørneklett, Are;M;45-49;.
Farestad, Asle;M;50-54;CK-Sør
Gunvaldsen, Tor Kåre;M;45-49;KCK
Gunvaldsen, Janne;K;40-44;KCK
Dyrrdal, Lidvin;M;60-64;Skarphedin sykkel
Halland, Sjur Magne;M;60-64;IL Harding
Olsen, Johnny;M;45-49;VOC
fredriksen, øystein;M;45-49;voc
Andreassen, Rolf;M;60-64;Skarphedin IL
stranden, helge;M;50-54;kck
Hansen, Terje Christian;M;55-59;Vinje Sykleklubb
Fjæra, Lars;M;50-54;.
Gutubø, Vigleik;M;45-49;.
Viflot, Udmund;M;60-64;.
Rullestad, Per;M;50-54;Fjæra
Skafså, Eivind;M;?N/A;.
Johre, Tarjei Lindvåg;M;?N/A;Åmdal IL
Hagen, Nils Magne;M;30-39;Korlevoll
Skogasel, Erling;M;50-54;BIL Zinken
Hellestad, Ingvar;M;40-44;Skarphedin
Slåttedalen, Roar;M;45-49;.
Vik, Per Magne;M;60-64;stord sk
Torgesen, Øyvind;M;50-54;VOC
Nielsen, Per Christian;M;60-64;Xstrata Nickel
Sotnedal, Laila Elise;K;45-49;Xstrata Nickel
Skea, Tom;M;30-39;Xstrata Nickel
Omundsen, Øyvind;M;45-49;Xstrata Nickel
Josephsen, Tone;K;40-44;Xstrata Nickel
Dyrskog, Torstein;M;45-49;Xstrata Nickel
Førland, Brede;M;20-24;.
Forberg, Tor Henning;M;20-24;Sandefjord Håndball

Påmeldt;Kj;Kl;Klubb;Nr;Tid
Solheim, Kenneth;M;40-44;VOC;86;06:05
sørensen, runar;M;45-49;notodden;116;06:05
Vestbøstad, Eivind;M;30-39;Ingen;123;06:05
Bøen, Christian Wiig;M;25-29;KCK/Iron Cowboys;133;06:05
Solheim, Thomas;M;25-29;;139;06:05
Vethe, Bjarte;M;40-44;CK Victoria/Team Merida ;150;06:05
Susort, Øystein;M;25-29;Stegaberg SK / Bike Brothers;158;06:05
Hosøy, Andreas;M;30-39;Fana;170;06:05
Hovland, Olav Johannes;M;20-24;Drammen CK;184;06:05
Fjeldavlie, Jørn;M;45-49;GSK;191;06:05
Slagsvold, Jon Roberto;M;25-29;GSK;192;06:05
Mustad, Per-Gunnar;M;30-39;Langesund tri;42;06:08
Torp-Hansen, Dag;M;25-29;BOC;57;06:08
Eliassen, Odd Arne;M;30-39;Tvedestrand og omegn sykkelklubb (TOSK);72;06:08
Kristoffersen, Karsten;M;40-44;Bryne CK;76;06:08
Holmen, Rune;M;30-39;Bryne CK;102;06:08
Lyngstad, Arve;M;45-49;BOC;108;06:08
sæterbakken, Arne;M;30-39;BIL EY/ SK Rye;132;06:08
Øverbø, Jon;M;40-44;Iron Cowboys;143;06:08
Helgesen, Tor Erik;M;30-39;;149;06:08
Larsen, Kjetil F.;M;25-29;;155;06:08
Husveg, Olav Tu;M;30-39;Bryne CK;156;06:08
Olsen, Øistein;M;30-39;Skårer CK;160;06:08
Finne, Anders;M;45-49;Åsane CK;188;06:08
Immerstein, Tom;M;30-39;GSK/Iron Cowboys;49;06:21
Lunde, Roar;M;40-44;GSK/Eramet;60;06:30
Lorentzen, Per Yngvar;M;50-54;Vennesla og Omegn Cykleklubb;66;06:30
Hagen, Tommy;M;30-39;Notodden Sykkelklubb;100;06:30
Søvig, Jan Erik;M;30-39;Notodden Sykkelklubb;101;06:30
Leonhardsen, Helge;M;40-44;Bergen CK;103;06:30
Sande, Knut;M;17-19;;136;06:30
Vassenden, Eirik;M;30-39;Bergen CK;163;06:30
Hagen, Jostein;M;30-39;BIL Zinken;174;06:30
Hanssen, Jon Rangfred;M;50-54;;177;06:30
Brattabø, Lars E.;M;45-49;BCK;189;06:30
Nicolaysen, Arild;M;45-49;Otra IL;45;06:38
Dovland, Svein;M;45-49;Otra IL;46;06:38
Lund, Sveinung;M;30-39;Eiker CK/FMC;50;06:38
Aas, Karsten;M;45-49;VOC;67;06:38
Andersen, Hans-jørgen;M;40-44;Grenland sykleklubb;130;06:38
Helleberg, Lars Morten;M;50-54;GSK;179;06:38
Tveit, Terjei;M;45-49;Dølemo IL;186;06:38
Gjøsæter, Gunnleiv;M;40-44;Bømlo CK;198;06:38
Håndstad, Tore;M;50-54;Arena Bø Cykleklubb;79;06:41
Sundin, Geir;M;45-49;Ullevål Sykkelklubb;52;06:48
Torstveit, Thomas;M;30-39;Ullevål Sykkelklubb;53;06:48
Holm, Alexander;M;30-39;Ullevål SK;55;06:48
Bjørnfeld, Audun;M;40-44; ;27;06:53
Gundersen, Runar;M;45-49;BOC;105;06:53
Brenna, Gisle;M;30-39;Notodden Sykkelklubb;140;06:53
Stava, Ole;M;40-44;;153;06:53
Larsen, Vegard;M;20-24;Bergen CK;175;06:53
Andersen, Espen;M;25-29;Race IT/GSK;183;06:53
Hjeltnes, Bjørn;M;40-44;Bil Zinken;47;06:56
Kalvik, Jan Tore;M;50-54;BOC;63;06:56
Kjærland, Jonny;M;40-44;Stord SK;74;06:56
Hennig, Erlend Widerøe;M;17-19;Bryne CK;87;06:56
Lutro, Torgeir;M;30-39;IL Harding;92;06:56
Richards, Tim;M;40-44;Arena Bø;98;06:56
Gramstad, Knut;M;60-64;;161;06:56
Ribesen, Øyvind;M;30-39;Tyssedal IL;162;06:56
Haara, Vjarte;M;30-39;Bil Zinken;171;06:56
Gulseth, Tor Isak;M;40-44;GSK;180;06:56
Hamre, Arild;M;50-54;Vinje CK;43;07:05
Wold, Tore;M;45-49;GSK/TOBIL;48;07:05
Lisowsky, Kris;M;40-44;Bike Brothers Haugesund;82;07:05
Hestvåg, Kjell Rune;M;40-44;VOC;109;07:05
Andresen, Lars;M;40-44;FBI;58;07:28
Grimstad, Gustav;M;30-39;NGI;68;07:28
Fonn, Tore;M;40-44;Statkraft bil;70;07:28
Sørensen, Sigbjørn;M;30-39;Rye SK;154;07:28
Skau, Kristoffer;M;25-29;NGI;61;07:30
Kortner, Even;M;25-29;Hjuljag sykkellag;85;07:30
Bøen, Brynjulf;M;50-54;GSK/Iron Cowboys;127;07:32
Botn, Arve;M;50-54;tvedestrand omegn sykkeklubb (Tosk);75;07:36
herregården, preben;M;30-39;pedalsmurffene bamble sk;78;07:36
Vatne, Lars Daniel;M;30-39;Elixia Skien;81;07:36
Olsen, Jan Kjær;M;30-39;Karmøy CK;131;07:36
Brekke, Tor Gunnar;M;45-49;;137;07:36
Brenna, Arild;M;45-49;Notodden Sykkelklubb;141;07:36
Årseth, Torodd;M;60-64;Veritas BIL;173;07:36
Flyen, Sigbjørn Haug;M;30-39;KCK;152;07:45
Grasdalsmoen, Michael;M;30-39;Mandal IK;176;07:45
Wannberg, Bjørnar;M;20-24;Vindafjord SK;172;07:46
Skårdal, Jørgen;M;17-19;Grenland SK/Grep Teli ;54;07:47
Oterholt, Sven Ove;M;50-54;Grenland SK;59;07:47
Kjellsen, Arne;M;55-59;Grenland sykleklub;62;07:47
Amland, Markus;M;25-29;;71;07:47
Elvestad, Asgeir;M;30-39;Grenland Sykkelklubb;77;07:47
Ommundsen, Marie Elise;K;20-24;IK HERO;83;07:47
olsen, morten;M;30-39;Gsk;84;07:47
Haddeland, Trond;M;30-39;IL Harding;93;07:47
Kristoffersen, Inge;M;60-64;IL Harding;95;07:47
Haagenrud, Ërik;M;45-49;GSK;126;07:47
Pedersen, Ken;M;40-44;GSK;134;07:47
Søreid Pedersen, Robert;M;17-19;Eramet;135;07:47
Skoje, Lars;M;25-29;Notodden Sykkelklubb;142;07:47
Stranddal, Svein;M;55-59;;145;07:47
Markseth, Leif;M;50-54;Gjerstad IL;166;07:47
Fallmyr, Merethe;K;40-44;GSK/Iron Girls;167;07:47
Amundsen, Rolf Svan;M;55-59;GSK;190;07:47
Kollbotn, Oddvin;M;45-49;GSK;196;07:47
Omlid, Roy Even;M;17-19;;80;08:01
Børve, Lars;M;40-44;IL Harding;91;08:12
Vik, Odd Ivar;M;45-49;Vindafjord SK;181;08:12
Krakk, Jan Inge;M;30-39;Vindafjord SK;182;08:12
Ellila, Atle;M;30-39;Kjevik Fallskjerm Klubb;106;08:15
Rolfsnes, Jens Halvor;M;45-49;Hafrsfjord SK;157;08:15
Ellefsen, Petter;M;50-54;GSK;165;08:15
Nylend, Sverre;M;40-44;Team Haukelirennet;118;08:22
Apeland, Knut Tore;M;40-44;Team Haukelirennet;120;08:22
Ringhus, Helge;M;30-39;Team Haukelirennet;119;08:25
Gulbrandsen, Ronny;M;40-44;;99;08:28
Tveito, Per Kjetil;M;25-29;Team Haukelirennet;117;08:29
Lindskog, Tommy;M;25-29;Team Haukelirennet;121;08:29
Ådnanes, Dagfinn;M;60-64;IL Harding;88;08:39
Kvalvik, Geir;M;40-44;IL Harding;89;08:39
Sandvik, Harald;M;55-59;IL Harding;90;08:39
Opedal, Helge;M;30-39;IL Harding;96;08:39
Berg, Werner;M;40-44;BIL Zinken;168;08:39
Langesæter, Arne;M;50-54;KCK;107;08:58
Hagen, Georg;M;55-59;Team Haukelirennet;122;09:01
Huseby, Sjur;M;30-39;;187;09:12
Svendsen, Per Christian;M;60-64;;164;10:11
O'Brien, Kevin;M;60-64;Troll Oseberg BIL;97;11:18
Bratland, Else Dagfrid;K;30-39;;128;11:39
Svaleng, Peder;M;30-39;;129;11:39
Guttormsen, Egil;M;30-39;BIL TI-TY;44;DNF
Råbu, Magne;M;30-39;Tvedestrand og omegn sykkelklubb (TOSK);73;DNF
Hus, Bjørn Kjetil;M;30-39;IL Harding;94;DNF
Bredesen, Kenneth;M;20-24;;138;DNF
Gregersen, Tor Olav;M;30-39;;146;DNF
Hana, Tore;M;40-44;;159;DNF
Syse Vik, Christer;M;25-29;Bergen CK;169;DNF
Kyrdalen, Vidar;M;45-49;Dølemo IL;185;DNF
Granberg, Lars;M;25-29;Vindafjord SK;193;DNF
Heddeslid, Birger;M;30-39;Bryne CK;197;DNF